6. Niedziela Wielkanocna, rok C, 22 maja 2022 r.

1. Dzisiaj nasz parafialny dzień misyjny. Wspieramy modlitwą Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus w Burundi i ich podopiecznych i kwestujemy na pomoc dla nich. W ub. miesiącu przekazaliśmy 1400 zł. Bóg zapłać! Pod chórem prowadzimy także zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy.

1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o g. 17.15, a później wypominki. O g. 19 nabożeństwo Droga światła, podczas którego będziemy rozważać spotkania Jezusa zmartwychwstałego z uczniami.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas mszy o g. 12 rocznica I Komunii św. W związku z tym katecheza parafialna dla dzieci po mszy o g. 10.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę w g. 12.30-15 i w piątek wieczorem do g. 21.

1. Od najbliższego piątku Nowenna do Ducha Świętego (po mszy wieczornej) i przed XV Świętem Dziękczynienia (podczas majowego). W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne NMP Wspomożycielki Wiernych (24), świętych: Filipa Neriego (26) i Pawła VI (27) oraz bł. Stefana Wyszyńskiego (28).

1. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny. Zapewniam o modlitwie za parafian i serdecznie o modlitwę proszę, dziękuję za życzliwość i ofiarność.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz