1. niedziela Adwentu rok B, 29 listopada 2020 r.

1. Rozpoczynamy okres Adwentu – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Tradycyjną mszę św. wotywną o NMP, tzw. Roraty, będziemy odprawiać w dni powszednie o g. 6.45. Zachęcamy do udziału dzieci, prosimy, by przynosić lampiony, których światło jest symbolem przychodzącego do nas Pana i znakiem naszego czuwania. W związku z epidemią nie organizujemy śniadań w domu parafialnym.

1. W dni powszednie Adwentu będziemy transmitować mszę o g. 18. Transmitujemy także nadal mszę w niedzielę o g. 10.

1. Przez cały Adwent adoracja Najświętszego Sakramentu w środę w g. 12-15 i w piątek w g. 19-22 (będzie wtedy możliwość spowiedzi).

1. Jutro święto św. Andrzeja Apostoła i dzień imienin naszego ks. Wikariusza. Mszę św. w intencji solenizanta odprawimy o g. 18, a potem złożymy mu życzenia.

1. W najbliższy wtorek (1 XII) po mszy wieczornej grupa Odnowy w Duchu Św. rozpoczyna wspólnotowe studium Ewangelii wg św. Łukasza. Spotkania będą się odbywały co tydzień. Zapraszamy także chętnych spoza tej grupy.

1. Także we wtorek o g. 20 modlitwa o pokój prowadzona przez Wspólnotę Sant`Egidio.

1. W czwartek o g. 18 msza św. z udziałem grup parafialnych, a następnie Modlitwa ze św. Teresą (intencje można składać przy kaplicy naszej patronki).

1. W sobotę po mszy o g. 8 nabożeństwo fatimskie i spotkanie Żywego Różańca niewiast.

1. Proszę o przestrzeganie w kościele przepisów sanitarnych: limit 40 osób, dystans społeczny, zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk. Zachęcam do przyjmowania Komunii św. na rękę (jest to sposób godny i pełen szacunku!).

1. Dzisiaj przeżywamy parafialny dzień misyjny – modlimy się w intencji misji i wspieramy siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, które prowadzą szkołę w Burundi. W ub. miesiącu w ramach tej kwesty Wspólnota Sant`Egidio zebrała 1700 zł na pomoc dla uchodźców przebywających w obozie na wyspie Lesbos. Serdecznie dziękujemy za hojność.

1. Zapewniając o modlitwie za parafian, serdecznie o modlitwę proszę i dziękuję za życzliwość. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz