Boże Ciało 16 czerwca 2022

W czwartek, 16 czerwca, uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia w naszym kościele msza św. z homilią o g. 8, 10 i 16. Jesteśmy zaproszeni do udziału w centralnej procesji eucharystycznej, która ok. g. 11 wyruszy z archikatedry i zakończy się na pl. Piłsudskiego. W naszej parafii procesja ulicami po mszy o g. 16. Ksiądz Proboszcz […]

W czwartek, 16 czerwca, uroczystość Bożego Ciała.

Tego dnia w naszym kościele msza św. z homilią o g. 8, 10 i 16.

Jesteśmy zaproszeni do udziału w centralnej procesji eucharystycznej, która ok. g. 11 wyruszy z archikatedry i zakończy się na pl. Piłsudskiego.

W naszej parafii procesja ulicami po mszy o g. 16.

Ksiądz Proboszcz serdecznie prosi o aktywne włączenie się w przebieg procesji, a więc prosi panów o niesienie chorągwi i baldachimu, dzieci komunijne o przyjście w strojach, dziewczynki o niesienie poduszek i sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.

Przeżyjmy tę procesję jako wspólną modlitwę uwielbienia Boga i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.