Słowo Ks. Proboszcza na Wielkanoc 2021

Kochani, Siostry i Bracia, Mieszkańcy i Przyjaciele Parafii Św. Teresy na Tamce!   W obliczu Świętego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przypomnijmy sobie, co mówiła nasza Patronka: „Jezus umierając na krzyżu myślał o mnie”. Te słowa oddają prawdę o wyłączności miłości Boga, którą każdy człowiek może na równi odnieść do siebie, bo Zbawiciel […]

Kochani, Siostry i Bracia,

Mieszkańcy i Przyjaciele Parafii Św. Teresy na Tamce!

W obliczu Świętego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przypomnijmy sobie, co mówiła nasza Patronka: „Jezus umierając na krzyżu myślał o mnie”. Te słowa oddają prawdę o wyłączności miłości Boga, którą każdy człowiek może na równi odnieść do siebie, bo Zbawiciel nasz, Bóg „pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1Tm 2, 4). Ta wyłączność nikogo nie wyklucza, nie sprawia, że ktoś wyprzedza drugiego, może czuć się lepszy, przeciwnie – pozwala odkrywać wspólnotę ludzi, których Bóg stworzył i odkupił, którym daje się poznać i których wzywa do Siebie, zaprasza, by patrzeć w niebo i sięgać wzwyż z tego łez padołu. I rzeczywiście, „pomimo, że czarne chmury się piętrzą na horyzoncie świata, możemy się cieszyć, patrząc w górę!” (św. Urszula Ledóchowska).

Co roku radosna nowina wielkanocnego poranka jest dla nas źródłem nadziei i umocnieniem w różnych doświadczeniach naszego życia: „Pan zmartwychwstał i jest z nami!”. Powtarzamy ją i dziś – choćby przez łzy cierpienia, choroby, utraty bliskich, w niepokojach starości i samotności, i z powodu braku pracy, w niepewności co do dalszych losów – i napełnia nas pokojem i ufnością. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, zwycięstwo życia nad śmiercią, dobra nad złem, miłości nad nienawiścią zawsze rozprasza ludzkie mroki. I niech tak będzie w życiu każdego z nas.

Ogarniam Was serdeczną modlitwą i wdzięczną pamięcią przed Panem. Niech pokój, który jest darem Jezusa Zmartwychwstałego, wypełni Wasze serca. I przekażcie go innym! Kościół Boży jest wspólnotą. Budujmy tę wspólnotę.

                                                      Ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz