Niedziela Słowa Bożego 24.01.2021

Zgodnie z wolą Papieża Franciszka, trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. W 2021 r. przypada ona 24 stycznia. Obchody Niedzieli Słowa Bożego mają przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią. […]

Zgodnie z wolą Papieża Franciszka, trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. W 2021 r. przypada ona 24 stycznia.

Obchody Niedzieli Słowa Bożego mają przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.

Mszę świętą z naszego kościoła (który pozostaje zamknięty dla wiernych)  będziemy transmitować o godz. 10 za pośrednictwem facebooka.

Kliknij tutaj, żeby wyświetlić instrukcję, jak zainstalować na telefonie komórkowym bezpłatną  aplikację „Pismo Święte” (Biblia Tysiąclecia, V wydanie, za zgodą wydawnictwa Pallotinum).

Aplikacja umożliwia czytanie Pisma Świętego w sposób ciągły lub wybranymi fragmentami. Pozwala na przejście do czytań z liturgii Kościoła Katolickiego na każdy dzień, z bezpośrednim dostępem do dnia bieżącego. Zawiera ponadto, systematycznie poszerzaną, listę popularnych modlitw. Aplikacja daje także możliwość modlitwy brewiarzem, dostępu do informacji o Świętym z dnia oraz komentarza do czytań z dnia.