Dlaczego komunia święta na rękę? Wyjaśnienie

Ks. dr Jan Konarski, proboszcz parafii św. Michała w Warszawie wyjaśnia dlaczego księża proszą o przyjmowanie Komunii świętej na rękę. Powołując się na teksty św. Jana Chryzostoma przypomina też historię tego sposobu przyjmowania Komunii w Kościele, wyjaśnia wymowę teologiczną oraz względy praktyczne w czasie epidemii koronawirusa. – Przyjęcie Komunii świętej na rękę przypomina, że jesteśmy […]

Ks. dr Jan Konarski, proboszcz parafii św. Michała w Warszawie wyjaśnia dlaczego księża proszą o przyjmowanie Komunii świętej na rękę. Powołując się na teksty św. Jana Chryzostoma przypomina też historię tego sposobu przyjmowania Komunii w Kościele, wyjaśnia wymowę teologiczną oraz względy praktyczne w czasie epidemii koronawirusa.

Przyjęcie Komunii świętej na rękę przypomina, że jesteśmy ubodzy, bo tak jak żebrak wyciągamy dłoń, prosząc z ogromną pokorą: Panie, nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie… – wyjaśnia proboszcz warszawskiej parafii św. Michała na Mokotowie. Więcej w filmiku wideo nagranym dla parafian przez ks. Konarskiego  – patrz link.