Msza w intencji migrantów i uchodźców pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza

„Abyśmy nauczyli się kochać bliźniego, obcego, jak siebie samego” zaapelował papież Franciszek w orędziu na przypadający 14 stycznia 2018  Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Warszawska Wspólnota Sant’Egidio, która ma siedzibę m.in w naszej parafii, zaprosiła tego dnia do wspólnej modlitwy. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza, odbyła się w naszym kościele w niedzielę 14 stycznia 2018 […]

“Abyśmy nauczyli się kochać bliźniego, obcego, jak siebie samego” zaapelował papież Franciszek w orędziu na przypadający 14 stycznia 2018  Światowy Dzień Migranta
i Uchodźcy. Warszawska Wspólnota Sant’Egidio, która ma siedzibę m.in w naszej parafii, zaprosiła tego dnia do wspólnej modlitwy.

Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza, odbyła się w naszym kościele w niedzielę 14 stycznia 2018 r., o godz. 18.00. Mszę Świętą koncelebrowali: bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpastarstwa Emigracji Polskiej i ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz naszej parafii.

Kardynał Nycz przypomniał, że modlitwa za migrantów to modlitwa za innych, lecz także za nas samych. Ciąży na nas obowiązek przyjęcia uchodźców i migrantów, integracji z nimi i wspierania ich. Powinniśmy także pamietać – i być wdzięczni za to – że nasi rodacy znaleźli otwarte drzwi i serca w wielu różnych krajach świata.

Msza święta sprawowana była według specjalnego formularza modlitwy za uchodźców i wygnańców, dostępnego w Mszale Rzymskim (pozycja 40). Z inicjatywą skorzystania z niego wyszła Janina Ochojska. Pomysł poparali m. in. Prymas Polski abp Wojciech Polak i przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek bp Krzysztof Zadarko.

Zdjęcia z uroczystości są dostępne tutaj.