Nabożeństwa Ekspiacyjne po włamaniu do kościoła

W niedzielę 19 października 2014, po Mszach Świętych a przed nabożeństwem różańcowym miało miejsce włamanie do naszego kościoła i profanacja Najświętszego Sakramentu.

Z tabernakulum wykradziono dwie puszki z Najświętszym Sakramentem. Sprawca lub sprawcy wybili szybę w oszklonych drzwiach i wyłamali zabezpieczenia. W ten sposób dostali się do kościoła. Zginęły też inne przedmioty.

W niedzielę – 26 października, na wszystkich Mszach św. śpiewaliśmy “Suplikacje”. W poniedziałek, wtorek i środę (27 – 29 października) o godz. 17:00 odprawiliśmy Nabożeństwo Ekspiacyjne z Różańcem jako przebłaganie Pana Boga za grzech zbeszczeszczenia Najświętszego Sakramentu i grzech zaniedbania z naszej strony.

Serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy wzięli udział w nabożeństwach ekspiacyjnych. Dziękujemy również tym, którzy naprawiając szkody materialne, zakupili nowe pateny i puszkę do Komunii Świętej.