Msza św. w intencji Powstańców

W 2014 roku przypada ważny jubileusz: 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wiąże się z tym również 70. rocznica męczeńskiej śmierci (6 września 1944 r.) błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego OP, jednego z kapelanów powstańczych, beatyfikowanego przez św. Jana Pawła II przed piętnastu laty w gronie 108 męczenników II wojny światowej.

Z okazji tej rocznicy dominikanie z klasztoru na Służewie, z którego do Powstania wyszedł bł. o. Michał, zaprosili wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy przez jego wstawiennictwo za wszystkich Powstańców – poległych i żyjących podczas Mszy św. w naszym kościele parafialnym (pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus na warszawskim Powiślu, ul. Tamka 4a) w sobotę, 6 września 2014 r., o godz. 15.00.

Następnego dnia natomiast (niedziela, 7 września 2014 r., godz. 18.15) w kościele parafialnym na warszawskim Służewie (ul. Dominikańska 2) odbył się koncert piosenek powstańczych (wstęp wolny) w wykonaniu pani Katarzyny Warno, jednej ze współorganizatorek corocznego śpiewania “(Nie)zakazanych piosenek” na pl. Piłsudskiego w Warszawie w rocznicę wybuchu Powstania.