Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom!

Modlimy się za dzieci: własne, przysposobione, z domów dziecka, porzucone i chrześniaków.

Każdy rodzic, który przystępuje do Różańca Rodziców deklaruje iż będzie codziennie odmawiać jedną dziesiątkę Różańca, co zajmuje 4-5 minut dziennie. Do modlitwy może przystąpić ojciec lub matka, ale jest zachęta, by modlitwę podejmowali oboje. Codziennie w dowolnym momencie dnia każdy z nas odmawia jedną dziesiątkę Różańca w intencji swoich dzieci i dzieci innych rodziców. W jednej grupie, tzw. róży jest 20 osób i w ten sposób za każde dziecko każdego dnia odmawiane są wszystkie części Różańca.

Modlitwę w Różańcu Rodziców rozpoczynamy Aktem Zawierzenia, który ponawiamy 8 grudnia, w święto Różańca Rodziców w Polsce, które jest też dniem jubileuszu Różańca Rodziców na Powiślu, gdyż nasza wspólnota powstała 8 grudnia 2015r. Obecnie w parafii przy parafii św. Teresy od Dzięciątka Jezus działają trzy 3 róże. Pierwsza róża jest pod wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli – włoskiej lekarki, która oddała życie, by mogło się urodzić jej 4. dziecko. Druga jest pod wezwaniem bł. Michała Czartoryskiego, dominikanina, kapelana AK, który zginął po upadku powstania na Powiślu w szpitaliku naprzeciwko naszego kościoła. A trzecia – św. Antoniego, patrona nie tylko rzeczy zaginionych, ale i miłości małżeńskiej.

Odmawiając dziesiątek Różańca za dzieci, dodatkowo mamy także intencje ogólne. Modlimy się o ochronę dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców, pełnię błogosławieństwa Bożego, uzdrowienie przyczyn grzechów rodziców i środowiska, rozwój RR, za papieża i Kościół, o dobre relacje w naszych domach.

Spotykamy się raz na kwartał na Eucharystii w intencji dzieci i naszych rodzin.

Różaniec Rodziców za Dzieci powstał w 2001r. podczas rekolekcji wspólnoty modlitewno- ewangelizacyjnej MARANA THA z Gdańska. Rozszerzył się na państwa Europy Zach. i USA.

Szczegółowe informacje o Różańcu Rodziców jak i świadectwa rodziców, którzy modlą się za dzieci można znaleźć na stronie www.rozaniecrodzicow.pl

Ze strony parafian, opiekunem grupy jest p. Agnieszka Bienias tel. 604-790-498, email: agnieszka@bienias.eu

Zapraszamy kolejne rodziny do przyłączenia się do naszej wspólnoty.