Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom!

Modlimy się za dzieci: własne, przysposobione, z domów dziecka, porzucone i chrześniaków.

Każdy rodzic, który przystępuje do Różańca Rodziców deklaruje iż będzie codziennie odmawiać jedną dziesiątkę Różańca, co zajmuje 4-5 minut dziennie. Do modlitwy może przystąpić ojciec lub matka, ale jest zachęta, by modlitwę podejmowali oboje. Codziennie w dowolnym momencie dnia każdy z nas odmawia jedną dziesiątkę Różańca w intencji swoich dzieci i dzieci innych rodziców. W jednej grupie, tzw. róży jest 20 osób i w ten sposób za każde dziecko każdego dnia odmawiane są wszystkie części Różańca.

Modlitwę w Różańcu Rodziców rozpoczynamy Aktem Zawierzenia, który ponawiamy 8 grudnia, w święto Różańca Rodziców w Polsce, które jest też dniem jubileuszu Różańca Rodziców na Powiślu, gdyż nasza wspólnota powstała 8 grudnia 2015r. Obecnie w parafii przy parafii św. Teresy od Dzięciątka Jezus działają trzy 3 róże. Pierwsza róża jest pod wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli – włoskiej lekarki, która oddała życie, by mogło się urodzić jej 4. dziecko. Druga jest pod wezwaniem bł. Michała Czartoryskiego, dominikanina, kapelana AK, który zginął po upadku powstania na Powiślu w szpitaliku naprzeciwko naszego kościoła. A trzecia – św. Antoniego, patrona nie tylko rzeczy zaginionych, ale i miłości małżeńskiej.

Odmawiając dziesiątek Różańca za dzieci, dodatkowo mamy także intencje ogólne. Modlimy się o ochronę dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców, pełnię błogosławieństwa Bożego, uzdrowienie przyczyn grzechów rodziców i środowiska, rozwój RR, za papieża i Kościół, o dobre relacje w naszych domach.

Spotykamy się raz na kwartał na Eucharystii w intencji dzieci i naszych rodzin.

Różaniec Rodziców za Dzieci powstał w 2001r. podczas rekolekcji wspólnoty modlitewno- ewangelizacyjnej MARANA THA z Gdańska. Rozszerzył się na państwa Europy Zach. i USA.

Szczegółowe informacje o Różańcu Rodziców jak i świadectwa rodziców, którzy modlą się za dzieci można znaleźć na stronie www.rozaniecrodzicow.pl

Opiekunem duchowym naszej wspólnoty jest ks. Andrzej Gos.

Ze strony parafian, opiekunem grupy jest p. Agnieszka Bienias tel. 604-790-498, email: agnieszka@bienias.eu

Zapraszamy kolejne rodziny do przyłączenia się do naszej wspólnoty.