Wspólnota „Matki w modlitwie” spotyka się w poniedziałki o godz. 17:00 w salce w domu parafialnym.

„Gdy tylko usłyszałam ogłoszenie, że w naszej parafii powstaje wspólnota dla matek wiedziałam, że jest to miejsce dla mnie. Czekałam na coś takiego, mimo, że nie uświadamiałam sobie co to ma dokładnie być i nie wiedziałam, że w świecie matki już się modlitewnie zorganizowały.

Ruch „Matek w modlitwie” powstał w Anglii w 1995 roku z inicjatywy dwóch świeckich kobiet – Veroniki i jej bratowej Sandry. Skupia głównie matki modlące się wspólnie za swoje dzieci i wnuki, ale obejmuje swoim zasięgiem też „duchowe matki” – kobiety samotne, które w ten sposób realizują swoje powołanie.

W Polsce działa ok. 50 takich wspólnot, a od listopada 2011r. pierwsza w stolicy grupa Matek – z inicjatywy s. Katarzyny – urszulanki szarej – zawiązała się w naszej parafii.

Odmawiamy modlitwy ze specjalnej książeczki, którą posługują się wszystkie kobiety w ramach ruchu, rozważamy fragment Pisma Świętego na dany dzień, modlimy się różańcem. Dziękując Bogu za dar macierzyństwa, prosimy o jedność i miłość wzajemną w naszych domach. Na zakończenie powierzamy nasze dzieci Bogu, wpisując ich imiona na karteczkach w kształcie Hostii, które składamy do koszyczka symbolizującego otwarte ramiona Jezusa. Modlimy się również za mężów, nasze rodziny i kapłanów.

Każda z nas przeżywa te spotkania na swój sposób. Ja dzięki nim mam większy pokój w sercu, bardziej rozumiem istotę macierzyństwa i chcę być lepszą mamą i żoną. l myślę sobie, że jak modlimy się w grupie i wzajemnie za siebie, to jest nam łatwiej a i wołanie o pomoc Boga jest głośniejsze. lm nas będzie więcej tym lepiej.

Zapraszam w poniedziałki do salki w domu parafialnym o godz. 17. Przydźcie i zobaczcie. Może odkryjecie, że jest to również miejsce dla Was.”

Agnieszka Kurek-Zajączkowska