ABC Społecznej Krucjaty Miłości kard. Wyszyńskiego

Społeczna Krucjata Miłości ogłoszona została przez prymasa Stefana Wyszyńskiego w 1967 roku w liście pasterskim na Wielki Post. To program odnowy życia w wymiarze rodzinno-domowym, zawodowym, w środowisku znajomych i przyjaciół, w każdym czasie i miejscu.  Z inicjatywy członków naszego POAK i Kręgu biblijnego, w każdą niedzielę Wielkiego Postu będziemy przypominać ABC Krucjaty Miłości napisane przez bł. Stefana kard. Wyszyńskiego: Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata (siostrę). Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego. Mów zawsze życzliwie o drugich – […]

Społeczna Krucjata Miłości ogłoszona została przez prymasa Stefana Wyszyńskiego w 1967 roku w liście pasterskim na Wielki Post. To program odnowy życia w wymiarze rodzinno-domowym, zawodowym, w środowisku znajomych i przyjaciół, w każdym czasie i miejscu. 

Z inicjatywy członków naszego POAK i Kręgu biblijnego, w każdą niedzielę Wielkiego Postu będziemy przypominać ABC Krucjaty Miłości napisane przez bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Tekst poniżej i pod linkiem.

  1. Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata (siostrę).
  2. Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.
  3. Mów zawsze życzliwie o drugich – nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.
  4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.
  5. Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody. 
  6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym.
  7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.
  8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich. 
  9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.
  10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.