Droga światła – niedziela 14 maja, godz. 19

W niedzielę 14 maja o godz. 19:00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi światła. Głównym celem Drogi światła jest podkreślenie znaczenia czasu wielkanocnego w Kościele. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest dla chrześcijan kluczowym wydarzeniem w przeżywaniu wiary, jednak brakuje rozważania tej tematyki poza liturgią. Jest to wynik akcentowania duchowości pasyjnej, a więc związanej z męką i śmiercią Chrystusa […]

W niedzielę 14 maja o godz. 19:00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi światła.

Głównym celem Drogi światła jest podkreślenie znaczenia czasu wielkanocnego w Kościele. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest dla chrześcijan kluczowym wydarzeniem w przeżywaniu wiary, jednak brakuje rozważania tej tematyki poza liturgią. Jest to wynik akcentowania duchowości pasyjnej, a więc związanej z męką i śmiercią Chrystusa (w efekcie zrodziły się popularne w wielkim poście nabożeństwa: Droga krzyżowa czy Gorzkie żale). W ostatnich latach pojawiła się propozycja zaradzenia temu brakowi poprzez odprawianie Nabożeństwa światła.

Podczas tego nabożeństwa, usłyszymy fragmenty Ewangelii, nauczania św. Papieża oraz rozważać będziemy osiem spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami.