Pomoc dla Ukrainy

Drodzy Parafianie! W świetle kryzysu humanitarnego wywołanego wojną na Ukrainie i coraz większej potrzeby niesienia pomocy, jako parafia organizujemy skoordynowane wsparcie dla uchodźców przebywających na terenie Powiśla i całej Warszawy. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ankiety, które pozwolą nam uporządkować zakres pomocy, którą są Państwo w stanie zaoferować uchodźcom z Ukrainy – od użyczenia […]
Drodzy Parafianie!
W świetle kryzysu humanitarnego wywołanego wojną na Ukrainie i coraz większej potrzeby niesienia pomocy, jako parafia organizujemy skoordynowane wsparcie dla uchodźców przebywających na terenie Powiśla i całej Warszawy.
Przy wyjściu z kościoła znajdują się ankiety, które pozwolą nam uporządkować zakres pomocy, którą są Państwo w stanie zaoferować uchodźcom z Ukrainy – od użyczenia lokum, pokoju, po pomoc materialną, rzeczową czy w znalezieniu pracy.
Wypełnioną ankietę prosimy wrzucić do skrzynki listowej przy drzwiach do plebanii lub zostawić w zakrystii.
Ankietę można wypełnić także internetowo, korzystając z linku.
W domu parafialnym aktualnie udzielamy gościny rodzinie z Kijowa. Dołączając do apelu naszego Biskupa, prosimy o pomoc ofiarom wojny, okazywanie serca uchodźcom, udostępnianie mieszkań i przyjmowanie ich do swoich domów. Tych, którzy już przyjęli gości i potrzebują wsparcia, prosimy o kontakt, ponieważ chcemy podejmować działania pomocowe jako wspólnota parafialna, by nikt nie czuł się nadmiernie obciążony lub sam.
Bóg zapłać za wszelką pomoc.