Przypomnienie o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych (msze, nabożeństwa, spotkania grup parafialnych, zebrania rad parafialnych).

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego: "Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych, podczas   nabożeństw religijnych".

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego:

Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych, podczas   nabożeństw religijnych„.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że chociaż życie społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, należy pamiętać, że nadal trwa walka z epidemią. „Dlatego właśnie cały czas należy wykazywać się determinacją i konsekwencją w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych” – napisał.

Przewodniczący Episkopatu zaapelował również do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz aby stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę.