Odpust parafialny 2021 i 52. rocznica konsekracji kościoła oraz nadania mu wezwania św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W piątek 1 października obchodziliśmy odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus i 52. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Mała Tereska jest patronką […]

W piątek 1 października obchodziliśmy odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus i 52. rocznicę konsekracji naszego kościoła.

Mała Tereska jest patronką sierot, misji, przystępujących do Pierwszej Komunii św. i orędowniczką dzieci. Obiecała, że po swojej śmierci ześle na ziemię deszcz róż. Myślała o łaskach, ale ich zewnętrznym znakiem stały się kwiaty – dlatego w naszej parafii tradycyjnie święcimy róże.

Uroczysta Eucharystia z poświęceniem róż, odbyła się o godz. 18. Dziękowaliśmy Bogu za wspólnotę wiary, a także za to święte miejsce, w którym możemy spotykać się z Bogiem, modląc się, słuchając Jego słowa i przyjmując sakramenty święte.

Po mszy uczestniczyliśmy w procesji z figurą i relikwiami św. Teresy.

Przygotowania do odpustu rozpoczęły się nowenną do św. Tereski z Lisieux. Od wtorku 28 września do czwartku 30 września uczestniczyliśmy w dorocznej trzydniowej adoracji Najświętszego Sakramentu – o godz. 15 w kościele była odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego, a we wtorek, włączyliśmy się w ogólnoświatową akcję „Koronka na ulicach miast”, odmawiając koronkę się przy kwiaciarni na rogu Tamki i Dobrej.

W niedzielę 3 października w godz. 14 – 17 w ogrodzie za kościołem odbył się festyn parafialny. Mogliśmy się spotkać, spróbować ciast domowego wypieku, sałatek przyniesionych przez parafian, uczestniczyć w części artystycznej festynu.

Pamiątkowe zdjęcia z odpustu zapisane są pod linkiem, a zdjęcia z festynu – tutaj.