Kolejne warsztaty pisania tradycyjnej ikony – sobota 14 sierpnia 2021

W niedzielę 20 czerwca w sali parafialnej odbyły się warsztaty pisania tradycyjnej ikony graficznej. Pracowaliśmy […]
W niedzielę 20 czerwca w sali parafialnej odbyły się warsztaty pisania tradycyjnej ikony graficznej. Pracowaliśmy nad ikoną świętego Michała Archanioła na zagruntowanej desce, techniką klasycznej tempery jajecznej z użyciem pigmentów ze złoceniem na mikstion.
Michał Archanioł trzyma w lewej ręce rabdos, jako symbol duchowej władzy, w prawej zaś sferę z monogramem Chrystusa. Włosy przewiązane są wstęgą, oznaczają posłuszeństwo wobec Boga. Anielskie skrzydła są symbolem uwolnienia oraz wznoszenia się ku Bogu.
Kilka pamiątkowych zdjęć można obejrzeć pod linkiem.
Kolejne zajęcia odbędą się w sobotę 14 sierpnia. Każdy wykona i zabierze do domu swój własny, niepowtarzalny egzemplarz ikony, który może stać się wyjątkowym prezentem dla bliskich.
Chętne osoby zapraszamy do kontaktu.
Prowadzący: Władysław Maławski absolwent Wydziału Sztuki Sakralnej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Zapisy i szczegółowe informacje:

? telefonicznie: 505 434 464

? mailowo: malawski.art@gmail.com
? przez Facebooka @MalawskiArtystaMalarzIkonopisarz