Odpust zupełny w listopadzie 2020

Zgodnie z postanowieniem Stolicy Apostolskiej, tradycyjny odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać przez 8 wybranych przez siebie dni listopada, a odpust związany z Dniem Zadusznym także w każdy inny dzień listopada (warunki zwykłe: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania […]

Zgodnie z postanowieniem Stolicy Apostolskiej, tradycyjny odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać przez 8 wybranych przez siebie dni listopada, a odpust związany z Dniem Zadusznym także w każdy inny dzień listopada (warunki zwykłe: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do grzechu, Komunia św. i modlitwa wg intencji Ojca św.).

Ten odpust mogą także uzyskać osoby chore, starsze i wszyscy, którzy nie mogąc opuścić domu, w łączności duchowej z wiernymi nawiedzającymi miejsca święte, pomodlą się za zmarłych lub przeczytają i rozważą fragment Ewangelii, lub wypełnią uczynek miłosierdzia, ofiarując Bogu swoje cierpienia i niedogodności życia, postanawiając w dogodnym momencie wypełnić warunki zwykłe.