Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 20.06.2020

We wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele Pierwszą Komunię świętą przyjęło kolejnych siedmioro dzieci z klasy III. Sześcioro z nich uczy się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 im. Żołnierzy  Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar” przy ul. Drewnianej 8, a jedno w Zespole Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki na Pradze. […]

We wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele Pierwszą Komunię świętą przyjęło kolejnych siedmioro dzieci z klasy III.

Sześcioro z nich uczy się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 im. Żołnierzy  Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar” przy ul. Drewnianej 8, a jedno w Zespole Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki na Pradze. Dzieci były podzielone na dwie grupy. Pierwsza uczestniczyła we Mszy św. o godz. 11, a druga o godz. 13.

Do uroczystości przygotowała je s. Katarzyna, szarytka, a sakramentu udzielił ks. proboszcz Mirosław Kreczmański. W homilii proboszcz przypomniał wiersz Adama Mickiewicza do Marii Łempickiej „W dzień przyjęcia komunii świętej” (pobierz wiersz).

Życzył też dzieciom, by z Jezusem zaprzyjaźnili się na całe życie.

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.