Wielkanoc 2020 – WAŻNE SŁOWA KSIĘDZA PROBOSZCZA NA TRIDUUM PASCHALNE

Kochani, Siostry i Bracia, Wspólnoto Parafii Św. Teresy na Tamce! Ten dramatyczny dla całego świata czas to jest trudny czas także dla nas jako wspólnoty parafialnej. Wiem, że wielu z Was tęskni za naszym kościołem, modlitwą w nim, udziałem we mszy św. My, Wasi duszpasterze, też za Wami tęsknimy, bo przecież jesteśmy tutaj dla Was. […]

Kochani, Siostry i Bracia,

Wspólnoto Parafii Św. Teresy na Tamce!

Ten dramatyczny dla całego świata czas to jest trudny czas także dla nas jako wspólnoty parafialnej. Wiem, że wielu z Was tęskni za naszym kościołem, modlitwą w nim, udziałem we mszy św. My, Wasi duszpasterze, też za Wami tęsknimy, bo przecież jesteśmy tutaj dla Was.

Przed nami Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze dla chrześcijan dni. Będziemy je celebrować w zamkniętym kościele, tylko z udziałem koniecznej do sprawowania liturgii asysty. Nie będziemy razem, tak by się widzieć, ale będziemy blisko siebie – w jedności modlitwy, w łączności duchowej, w bliskości serca, w pragnieniu komunii z Jezusem i z ludźmi.

Zachęcam do udziału w nabożeństwach poprzez transmisje telewizyjne i internetowe. My przeprowadzimy transmisje z naszego kościoła (fanpage parafii: fb.com/swteresanatamce): w Wielki Czwartek msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18, w Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o g. 18, a Wigilia Paschalna w sobotę o g. 20.

Serdecznie Was proszę, by dla wyrażenia łączności duchowej każdy postawił zapaloną świecę w swoim oknie o godzinie rozpoczęcia liturgii w naszym kościele w te święte dni.

W sobotni wieczór Wigilia Paschalna zakończy się Rezurekcją, chociaż bez procesji. Ok. g. 22.30 w otwartych drzwiach naszego kościoła udzielę błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej Wspólnocie parafialnej. To będzie nasza tegoroczna Rezurekcja, w której ważna jest nie forma, ale niezmienna wieść, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał.

Nie wszystko pojmujemy z tego, co się wokół nas dzieje, ale ufamy Bogu, przed którego oczami wszystko jest odkryte i jawne. Pokój Wam!

Ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz