Parafialny wieczór czytania słowa Bożego i śpiewania kolęd

W niedzielę 26 stycznia, po mszy o g. 18, odbył się w naszej parafii wieczór czytania słowa Bożego i kolędowania. Program przygotował nasz Pan Organista Rafał wraz z chórem parafialnym. Pierwsza pieśń bożonarodzeniowa według tradycji jest dziełem św. Franciszka z Asyżu. Ojczyzną kolęd są Włochy, skąd przez Zachód dotarły one do Polski prawdopodobnie w XIV wieku. Okres Bożego Narodzenia

W niedzielę 26 stycznia, po mszy o g. 18, odbył się w naszej parafii wieczór czytania słowa Bożego i kolędowania. Program przygotował nasz Pan Organista Rafał wraz z chórem parafialnym.

Pierwsza pieśń bożonarodzeniowa według tradycji jest dziełem św. Franciszka z Asyżu. Ojczyzną kolęd są Włochy, skąd przez Zachód dotarły one do Polski prawdopodobnie w XIV wieku. Okres Bożego Narodzenia trwa w Kościele około dwóch tygodni – jednak w polskiej tradycji kolędowanie towarzyszy nam od Świąt aż do 2 lutego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia pod linkiem.