Wielkanoc 2019

Obchody Świąt Wielkiej Nocy w naszej parafii.

W czwartek 18 kwietnia, Mszą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczęliśmy obchody Świętego Triduum Paschalnego Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, obejmujące Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną. Te najważniejsze dni w ciągu roku liturgicznego uczciliśmy udziałem w następujących nabożeństwach:
Wielki Czwartek – o g. 18 msza święta dziękczynna na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Wielki Piątek – o g. 18 liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża.
O g. 7 modlitwa zwana „Ciemną jutrznią”, a następnie adoracja przy Ciemnicy do liturgii wieczornej.
O g. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego (w ramach Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia).

Wielka Sobota – o g. 22 liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się obrzędem światła i śpiewem Orędzia Wielkanocnego. Podczas liturgii odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu. „Wigilia Wielkanocna jest głównym obchodem Niedzieli Zmartwychwstania w całym Kościele i jej właśnie przysługuje w ścisłym znaczeniu nazwa Rezurekcji”, dlatego też w uroczystej procesji ogłaszającej Zmartwychwstanie Pańskie poszliśmy bezpośrednio po mszy, a więc po północy.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – pierwsza msza o g. 8.30, a następne o g. 10, 11.30, 13 i 18.  

Poniedziałek Wielkanocny – msze św. o g. 8, 10, 12 i 18.

Z całego serca dziękuję za wspólną modlitwę i liczny udział w liturgii Świętego Triduum Paschalnego. To nas zbliża do Boga i do siebie nawzajem, buduje wspólnotę parafialną. Dziękuję Karolowi Motulewiczowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego; paniom Zakrystiankom i s. Katarzynie za ich oddanie, Wioletcie z ustrojenie ołtarza kwiatami; dziękuję Służbie liturgicznej ołtarza, panu Organiście i Chórowi za uwznioślenie naszej modlitwy. Dziękuję panu Tkaczukowi za ofiarną pomoc i przygotowanie procesji rezurekcyjnej, a także Wszystkim, którzy wzięli w niej czynny udział.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą dobroć!
Ksiądz Proboszcz Mirosław Kreczmański