Wielkanoc 2018

Pan Zmartwychwstał i jest z nami ! Powtrzajmy z radością tę dobrą nowinę, która od dwóch tysięcy lat jest dla człowieka źródłem mocy i nadziei na nowe życie i lepszy świat.

W czwartek 29 marca, Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy obchody Świętego Triduum Paschalnego Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, obejmujące Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną.
Były to najważniejsze dni w ciągu roku liturgicznego, które uczciliśmy biorąc udział w następujących uroczystościach:
Wielki Czwartek – o g. 18 msza święta dziękczynna na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa (tego dnia Msza Krzyżma w archikatedrze warszawskiej o g. 10).
Wielki Piątek – o g. 18 liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża.
Wielka Sobota – o g. 20 liturgia Wigilii Paschalnej, poprzedzona obrzędem światła i śpiewem Orędzia Wielkanocnego.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o g. 6 Rezurekcja, a następnie msze wg. porządku niedzielnego, począwszy od g. 8:30.
Poniedziałek Wielkanocny msze święte o g. 8, 10, 12, 18.

Całym sercem dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, we wspólnej modlitwie, która buduje wspólnotę i jest świadectwem. Dziękuję naszemu parafianinowi, Karolowi Motulewiczowi, który także w tym roku przygotował piękną w swojej prostocie i wymowną Ciemnicę i takiż Grób Pański; Służbie liturgicznej ołtarza, panu Organiście i Chórowi za uwznioślenie naszej modlitwy. Nie potrafię wyrazić wdzięczności Tym, którzy od dwóch tygodni mnie wspierali, zwłaszcza w tych ostatnich dniach, trudnych pod względem organizacyjnym. Dziękuję panu Golusińskiemu i Tkaczukowi za ofiarną pomoc i przygotowanie procesji rezurekcyjnej, a także Wszystkim, którzy wzięli w niej czynny udział. Niech Bóg wynagrodzi dobroć!

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz