Światowy Dzień Chorego

Obchody Dnia Chorego w naszej parafii. Światowy Dzień Chorego ustanowił w 1992 r. papież Jan Paweł II i odtąd jest obchodzony w całym Kościele 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W poniedz.11 lutego 2019, Kościół obchodził Światowy Dzień Chorego już po raz 27. W tym dniu w archidiecezji warszawskiej biskupi odprawili […]

Obchody Dnia Chorego w naszej parafii.

Światowy Dzień Chorego ustanowił w 1992 r. papież Jan Paweł II i odtąd jest obchodzony w całym Kościele 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
W poniedz.11 lutego 2019, Kościół obchodził Światowy Dzień Chorego już po raz 27. W tym dniu w archidiecezji warszawskiej biskupi odprawili Msze święte w szpitalach i spotkali się z pacjentami. Celem obchodów było objęcie modlitwą wszystkich cierpiących i zwrócenie uwagi na ich potrzeby. Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Chorego był werset z Ewangelii wg św. Mateusza „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). W naszej parafii odbyły się z tej okazji dwie msze święte. W kaplicy szpitala na Solcu, o g. 8 mszę św. odprawił Kard. Kazimierz Nycz, a o g. 12 w kościele parafialnym odbyła się msza św. z udzieleniem sakramentu chorych.
Zdjęcia upamiętniające wizytę Kard. Nycza w szpitalu na Solcu można obejrzeć tutaj.