Spotkanie z archeologiem

W czwartek 22 lutego 2018 r. wysłuchaliśmy prelekcji Pani dr Elżbiety Makowieckej, archeologa i naszej parafianki. Kontynuowaliśmy ubiegłoroczne spotkanie poświęcone koptyjskim eremom pustyni. Wykład miał żartobliwy tytuł: „Kopta Kopta”. Dr Elżbieta Makowiecka absolwentka Katedry Archeologii Sródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1963-1964 prowadziła prace wykopaliskowe w Aleksandrii. W latach osiemdziesiątych brała udział w szwajcarskich wykopaliskach na terenie Egiptu, […]

W czwartek 22 lutego 2018 r. wysłuchaliśmy prelekcji
Pani dr Elżbiety Makowieckej, archeologa i naszej parafianki.

 

Kontynuowaliśmy ubiegłoroczne spotkanie poświęcone koptyjskim eremom pustyni. Wykład miał żartobliwy tytuł: “Kopta Kopta”.

Dr Elżbieta Makowiecka absolwentka Katedry Archeologii Sródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1963-1964 prowadziła prace wykopaliskowe w Aleksandrii. W latach osiemdziesiątych brała udział w szwajcarskich wykopaliskach na terenie Egiptu, w koptyjskich eremach pustynnych. Jest emerytowanym pracownikiem Muzeum Narodowego w Warszawie. Obecnie prowadzi zajęcia w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są tutaj.