Sąsiedzka sieć wsparcia

Na Powiślu, także na terenie naszej parafii, wystartowała lokalna inicjatywa Sąsiedzi Sąsiadom. Jest to projekt mający na celu zbudowanie długoterminowej sąsiedzkiej sieci wspierania starszych i schorowanych sąsiadów w miejscu ich zamieszkania. Pomysłodawcy budują sieć wolontariuszy, która będzie pomagać w walce z wykluczeniem osób starszych. Nasi parafianie są zaproszeni do udziału w tej akcji, zarówno jak […]

Na Powiślu, także na terenie naszej parafii, wystartowała lokalna inicjatywa Sąsiedzi Sąsiadom.

Jest to projekt mający na celu zbudowanie długoterminowej sąsiedzkiej sieci wspierania starszych i schorowanych sąsiadów w miejscu ich zamieszkania. Pomysłodawcy budują sieć wolontariuszy, która będzie pomagać w walce z wykluczeniem osób starszych. Nasi parafianie są zaproszeni do udziału w tej akcji, zarówno jak wolontariusze, jak i osoby oczekujące pomocy – patrz plakat.

Serdecznie zapraszamy sąsiadów z Solca i Powiśla, którzy chcą nieodpłatnie wspierać swoją obecnością osoby samotne w swoim bliższym lub dalszym sąsiedztwie, jak również sąsiadów – seniorów, którzy chcą być odwiedzani przez wolontariuszy z sąsiedzkiego wolontariatu towarzyszeniowego na Solcu i Powiślu.

Informujemy także, że w każdy trzeci wtorek miesiąca o g.19, Wspólnota Sant’ Egidio modli się w naszym kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ul. Tamka 4A, za chorych, za bliskich, za znajomych, za przyjaciół z ulicy i starszych osób z Solca – o zdrowie, o siły, o wiarę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/704474693268833/

Zapraszamy także do obejrzenia filmu: https://vimeo.com/195287929