Rekolekcje wielkopostne 2018

Od niedzieli 11 marca do środy 14 marca uczestniczyliśmy w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Poprowadził je ks. dr. hab Robert Tyrała, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Temat rekolekcji: Cantate spem vestram… i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest (1P 3,15). Konferencje były […]

Od niedzieli 11 marca do środy 14 marca uczestniczyliśmy
w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych.

Poprowadził je ks. dr. hab Robert Tyrała, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Temat rekolekcji: Cantate spem vestram… i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest (1P 3,15).

Konferencje były głoszone w niedzielę 11 marca podczas każdej mszy świętej, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8, 18 i 20.

Dodatkowo, od poniedziałku do środy o godz. 15, modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której był  czas na prywatną adorację i przystąpienie do sakramentu pokuty.

Wspólnie przeżyliśmy ten wyjątkowy czas w roku liturgicznym, poświęcony odnowie duchowej oraz przygotowaniu się do obchodów Święta Wielkiej Nocy.

W dniach 19-21 marca, rekolekcje wielkopostne dla dzieci – uczniów szkół znajdujących się na terenie naszej parafii, poprowadził ks. Józef Fiszer z diecezji warmińskiej. W ramach podziękowań za rekolekcje, dzieci wręczyły Księdzu własnoręcznie zrobioną palmę wielkanocną.

Zapraszamy na krótką fotorelację.