Parafialne kolędowanie 2019

Wieczór kolęd w naszym kościele. W niedzielę 20 stycznia, po mszy o g. 18, parafianie uczestniczyli w corocznym kolędowaniu. Program poetycko – muzyczny przygotował nasz Pan Organista Rafal wraz z chórem parafilanym. Pierwsza pieśń bożonarodzeniowa według tradycji jest dziełem św. Franciszka z Asyżu. Ojczyzną kolęd są Włochy, skąd przez Zachód dotarły one do Polski prawdopodobnie […]

Wieczór kolęd w naszym kościele.

W niedzielę 20 stycznia, po mszy o g. 18, parafianie uczestniczyli w corocznym kolędowaniu. Program poetycko – muzyczny przygotował nasz Pan Organista Rafal wraz z chórem parafilanym.

Pierwsza pieśń bożonarodzeniowa według tradycji jest dziełem św. Franciszka z Asyżu. Ojczyzną kolęd są Włochy, skąd przez Zachód dotarły one do Polski prawdopodobnie w XIV wieku. “Co prawda liturgiczny okres Bożego Narodzenia trwa w Kościele około dwóch tygodni, to jednak w polskiej tradycji kolędowanie towarzyszy nam od świąt aż do 2 lutego”. Śpiewane w kościołach pastorałki i kolędy dają wyraz głębokich uczuć związanych z Nadzieją, która zrodzona w ciemną noc, pozwala żyć w miłości Boga i bliźniego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć upamiętniajacych Wieczór Kolęd – kliknij tutaj.