Odpust parafialny i 50. rocznica konsekracji kościoła oraz nadania mu wezwania św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

UROCZYSTA MSZA ODPUSTOWA: WTOREK, 1.10 o g.18;
NOWENNA: codziennie od niedzieli 22.09 po mszy wieczornej;

CAŁODZIENNA ADORACJA: 28, 29 i 30.09;
UROCZYSTA MSZA Z OKAZJI 50. ROCZNICY KONSEKRACJI KOŚCIOŁA: NIEDZIELA 6.10 o g. 12;

FESTYN PARAFIALNY: NIEDZIELA 6.10 ok. g. 13:15 – 17.

W bieżącym roku, odpust parafialny w naszej parafii został połączony z obchodami 50. rocznicy konsekracji odbudowanego po II wojnie światowej kościoła i nadania mu wezwania św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Uroczysta msza święta z tradycyjnym poświęceniem róż i oddaniem czci relikwiom św. Teresy, poświęcenie nowego relikwiarium i uroczyste przeniesienie do niego relikwii św. Teresy, to wydarzenia, które towarzyszyły świętu naszej wspólnoty w dniu 1 października. Eucharystii przewodniczył o. Wojciech Ciak, Karmelita z parafii Karmelitów na Solcu. Przed mszą, o g. 17, odmówiliśmy uroczysty różaniec.

W niedzielę 6 października o g.12, z okazji 50. rocznicy konsekracji kościoła i nadania Imienia, została odprawiona msza dziękczynna z odśpiewaniem Te Deum, a po niej festyn parafialny w ogrodzie. Jednoczyła nas wspólna zabawa oraz wspólny posiłek, przygotowany staraniem parafian. Podczas festynu zbieraliśmy fundusze na opłacenie kosztów zakupu relikwiarium.

Zdjęcia z uroczystości w dn. 1 i 6 października można obejrzeć w zakładce Galeria.