Odpust parafialny 2018

Program uroczystości: UROCZYSTA MSZA ODPUSTOWA: 1.10 o g.18; NOWENNA: codziennie od 22.09 po mszy wieczornej; CAŁODZIENNA ADORACJA: 27, 28 i 29.09; FESTYN PARAFIALNY: 30.09 g. 14 – 18. Duchowym przygotowaniem do parafialnego święta, były: nowenna przed uroczystością patronki naszej parafii, św. Teresy od Dzieciątka Jezus (modliliśmy się każdego dnia po mszy wieczornej, przynosiliśmy róże, które […]

Program uroczystości:
UROCZYSTA MSZA ODPUSTOWA: 1.10 o g.18;
NOWENNA: codziennie od 22.09 po mszy wieczornej; CAŁODZIENNA ADORACJA: 27, 28 i 29.09;
FESTYN PARAFIALNY: 30.09 g. 14 – 18.

Duchowym przygotowaniem do parafialnego święta, były: nowenna przed uroczystością patronki naszej parafii, św. Teresy od Dzieciątka Jezus (modliliśmy się każdego dnia po mszy wieczornej, przynosiliśmy róże, które są znakiem intencji modlitewnych, kierowanych za wstawiennictwem św. Teresy) oraz trzydniowa, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasze święto łączy się z rocznicą konsekracji kościoła. Dziękowaliśmy dobremu Bogu za to święte miejsce, w którym możemy wspólnie się modlić, słuchać słowa Bożego i przyjmować sakramenty święte. Prosiliśmy o to, byśmy jako parafia byli wspólnotą i żywą cząstką Kościoła. W poniedziałek 1.10 o g. 18, odbyła się uroczysta msza święta z tradycyjnym poświęceniem róż i oddaniem czci relikwiom św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Przewodniczył jej proboszcz parafii Karmelitów na Solcu, o. Jacek Olszewski. Przed mszą, o g. 17, odmówiliśmy uroczysty Różaniec, który poprowadziły wspólnoty parafialne. W niedzielę 30 września spotkaliśmy się na festynie w ogródku parafialnym. Była to okazja do lepszego poznania siebie i integracji naszej wspólnoty. Podczas festynu zbieraliśmy fundusze na modernizację oświetlenia prezbiterium.  

Fotorelację z festynu można znaleźć tutaj. Zdjęcia z uroczystej Mszy Świętej do obejrzenia pod linkiem.