Niedziela misyjna z misjonarkami, SS. Karmelitankami Dzieciątka Jezus

W niedzielę 18 lutego 2018, już po raz drugi, gościliśmy w naszej parafii Siostry Karmelitanki. Tym samym odnowiliśmy przerwane parę lat temu serdeczne relacje i współpracę. Słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus, naszej parafialnej patronki: „Niebem moim będzie dobrze czynić na ziemi”, są hasłem zgromadzenia siostr karmelitanek i inspirują je do służenia najuboższym w Afryce. Siostry karmelitanki pracują […]

W niedzielę 18 lutego 2018, już po raz drugi, gościliśmy w naszej parafii Siostry Karmelitanki. Tym samym odnowiliśmy przerwane parę lat temu serdeczne relacje i współpracę..

Słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus, naszej parafialnej patronki: “Niebem moim będzie dobrze czynić na ziemi”, są hasłem zgromadzenia siostr karmelitanek i inspirują je do służenia najuboższym w Afryce.

Siostry karmelitanki pracują w Afryce od 1973 r. na kilku placówkach misyjnych: w Burundi, Rwandzie i Kamerunie. Obejmują opieką chorych w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Prowadzą szkoły podstawowe, zawodowe (np. kroju i szycia) oraz przedszkola. Wspomagają ludzi ubogich. Pracują w parafiach katechizując i pełniąc posługę zakrystianek. Przygotowują młodzież zakonną do podjęcia posług misyjnych, które wzmocnią miejscowy kościoł.
Nasi parafianie, od 2004 roku, włączali się aktywnie w pomoc siostrom w opiece nad najuboższymi dziećmi i sierotami, biorąc udział w programie Adopcji Serca. Obecnie wspierają budowę szkoły podstawowej w Gitega w Burundi.

W każdą czwartą niedzielę miesiąca Parafialny Oddział Akcji Katolickiej kwestuje na rzecz misji. Modlimy się także za misjonarki tekstem modlitwy, zapisanym tutaj.

Zapraszamy na fotorelację.