Koronka do Miłosierdzia Bożego i całodzienna Adoracja

W czwartek 28 września 2017 włączyliśmy się w modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. Tego dnia rozpoczęliśmy również dni dorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, włączając się w modlitwę Koronką na ulicach miast świata, zebraliśmy się na wspólnej modlitwie o godz. 15:00 na rogu ul. Tamki i Dobrej (przy kwiaciarni).

Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku. Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęliśmy jako dzień Koronki na ulicach miast właśnie tę datę.

Już szósty rok, tego samego dnia i o tej samej porze na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, będziemy prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Pragniemy, aby poprzez tę modlitwę dać świadectwo wielkiej mocy Bożego Miłosierdzia. Modlimy się także w intencjach, które niepokoją nasze lokalne społeczności. Idea odmawiania Koronki na ulicach i skrzyżowaniach naszych miast to przypominanie światu o przesłaniu Bożego Miłosierdzia.

28-30 września (czwartek, piątek i sobota), to także dni dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwała od g. 8.30 do mszy wieczornej (w sobotę do g. 16). Każdego dnia o g. 15 wspólnie odmawialimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, z tym że 28 września – na rogu ul. Tamki i Dobrej.