Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale 2018

Środą Popielcową,  14 lutego 2018, rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. W naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane było w każdy piątek o g. 17:15 z udziałem dzieci, a po mszy wieczornej dla ogołu wiernych. Gorzkie żale w każdą niedzielę o g. 17. W dniu 23 marca, rozważania ostatniej w tym roku Drogi Krzyżowej czytali przedstawiciele grup parafialnych, a Droga Krzyżowa tego dnia, […]

Środą Popielcową,  14 lutego 2018,
rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu.

W naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane było w każdy piątek o g. 17:15 z udziałem dzieci, a po mszy wieczornej dla ogołu wiernych. Gorzkie żale w każdą niedzielę o g. 17.
W dniu 23 marca, rozważania ostatniej w tym roku Drogi Krzyżowej czytali przedstawiciele grup parafialnych, a Droga Krzyżowa tego dnia, poprowadzona przez Księdza Proboszcza, miała charatker wyjątkowo uroczysty.

Droga Krzyżowa powstała z pragnienia kroczenia śladami Jezusa Chrystusa. W samym zaś nabożeństwie chodzi o zrozumienie sensu cierpienia dla naszego zbawienia. Śmierć na krzyżu, będąca kulminacyjnym  punktem Drogi Krzyżowej, budzi w chrześcijaninie nadzieję na to, że między ofiarą krzyża a historią ludzkości zachodzi głęboka relacja zbawcza.

Gorzkie Żale to nabożeństwo, które wyrosło z polskiej duchowości i pobożności okresu baroku i także polega na rozważaniu męki Pańskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z ORĘDZIEM NA WIELKI POST PAPIEŻA FRANCISZKA, którego tekst można znaleźć tutaj.