Boże Ciało 2019

W czwartek 20 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze święte odprawiane były w naszym kościele o g. 7, 8:30, 10 i 16. Parafialna procesja przeszła ulicami Powiśla po mszy św. o g. 16. Boże Ciało, to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Jego korzenie sięgają XII wieku, kiedy to św. Julianna z Cornillon […]

W czwartek 20 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała
i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała).

Msze święte odprawiane były w naszym kościele o g. 7, 8:30, 10
i 16. Parafialna procesja przeszła ulicami Powiśla po mszy św. o g. 16.

Boże Ciało, to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Jego korzenie sięgają XII wieku, kiedy to św. Julianna z Cornillon – zakonnica klasztoru augustianek – doznała objawienia, w którym Jezus Chrystus zażądał, aby wprowadzić święto ku czci Eucharystii. Po dokładnym przyjrzeniu się cudom oraz objawieniom postanowiono uznać je za wiążące i ustanowić święto. Pierwsza celebracja tego święta miała miejsce w 1246 roku. W Polsce obchodzone jest od 1320 roku. Boże Ciało ma charakter dziękczynny i radosny. Ulicami miast przechodzą procesje, których centrum stanowi Najświetszy Sakrament. Podczas procesji wierni zatrzymują się i modlą przed czterema ołtarzami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod linkiem.