Boże Ciało 2017

W czwartek 15 czerwca 2017 r. obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Cialo). Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary, to dawanie świadectwa, to zaproszenie Jezusa Chrystusa na drogi naszego życia. Procesja Bożego Ciała w naszej parafii przeszła ulicami Elektryczną, Zajęczą, Topiel, Tamką – tam, gdzie codziennie przechodzimy pospiesznie idąc do pracy, do […]

W czwartek 15 czerwca 2017 r. obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Cialo).

Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary, to dawanie świadectwa, to zaproszenie Jezusa Chrystusa na drogi naszego życia.

Procesja Bożego Ciała w naszej parafii przeszła ulicami Elektryczną, Zajęczą, Topiel, Tamką – tam, gdzie codziennie przechodzimy pospiesznie idąc do pracy, do szkoły, załatwiając różne sprawy.

Typowe dla procesji Bożego Ciała były cztery ołtarze, symblizujące cztery strony świata – to znak, że Chrystus jest wynoszony na wszystkie strony naszego życia. Przy każdym ołtarzu towarzyszyła nam modlitwa uwielbienia Boga, który jest pośród nas. Ważnym momentem było błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla wszystkich przejawów naszego życia.

Zdjęcia z uroczystości są dostępne tutaj.