Boże Ciało 2016

W czwartek 26 maja obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej parafii główna msza św. z procesją odprawiona została o godz. 16:00. Centralna procesja eucharystyczna wyruszyła po mszy świętej odprawionej w archikatedrze warszawskiej o godz. 10 i zakończyła się na placu Piłsudskiego kazaniem naszego biskupa, kardynała Kazimierza Nycza, odśpiewaniem dziękczynnego „Te Deum” […]

W czwartek 26 maja obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej parafii główna msza św. z procesją odprawiona została o godz. 16:00.

Centralna procesja eucharystyczna wyruszyła po mszy świętej odprawionej w archikatedrze warszawskiej o godz. 10 i zakończyła się na placu Piłsudskiego kazaniem naszego biskupa, kardynała Kazimierza Nycza, odśpiewaniem dziękczynnego “Te Deum” i udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Tego dnia w naszym kościele parafialnym msza święta z kazaniem odprawiona była o godz. 7, 8.30, 10 i 16, a ok. godz. 17 wyruszyliśmy z procesją do czterech ołtarzy, zgodnie z dotychczasową tradycją, ulicami: Elektryczną, Zajęczą, Topiel i Tamka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywne włączyli się w przebieg procesjipanom – za podjęcie zaszczytnego trudu niesienia chorągwi i baldachimu, dzieciom komunijnym – za przyjście w strojach, a dziewczynkom – za sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać również wszystkim budowniczym ołtarzy: siostrom Urszulankom i Szarytkom, Akcji Katolickiej, Różańcowi Rodzin oraz zespołowi wokalnemu.

Wszyscy obecni wspaniale przyczynili się do tego, aby ta procesja była wspólnym oddaniem czci Panu Jezusowi i publicznym wyznaniem naszej wiary w Jego Świętą Obecność! Bóg zapłać!

Zdjęcia z uroczystości są dostępne tutaj.