Zapraszamy rodziny do modlitwy różańcowej

W naszej parafii powstała inicjatywa utworzenia Grupy Różańcowej Rodzin, która obejmie 20 rodzin.

Codziennie ponad 60 tys. rodziców w Polsce modli się za swoje dzieci na różańcu. Wypraszają dobre zdrowie, poprawę relacji rodzinnych, pomoc w nauce, wyjście z uzależnień czy… kolejnego potomka. Zachęcamy rodziny z naszej parafii, które chciałyby włączyć się w tę inicjatywę modlitwy, odmawiając codziennie dziesiątkę różańca św. i w ten szczególny sposób powierzając dzieci opiece Matki Bożej.

Każdy z rodziców modli się za swoje dziecko i dzieci rodziców z danej róży. Modlitwa obejmuje również dzieci adoptowane oraz chrześniaków. Dodatkowo ma też konkretne intencje ogólne. Są to prośby o: ochronę dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców, pełnię błogosławieństwa Bożego, uzdrowienie przyczyn grzechów rodziców i środowiska, których skutki mogą dosięgnąć dzieci, rozwój tej formy modlitwy oraz za papieża i Kościół.

W naszej parafii jest już 10 rodzin chętnych. Prosimy o zgłoszenie się tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy rodzin modlących się różańcem. Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. wikariusz Andrzej Gos.