Wielkanoc 2024

Wielki Czwartek – o g. 18 msza św. dziękczynna na pamiątkę ustanowienia Eucharystii, sakramentu Bożej miłości i jedności. Razem z nami modlić się będzie Wspólnota Sant`Egidio i ubodzy. Po mszy spotkamy się na agapie w domu parafialnym. Wielki Piątek – o g. 18 liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża (zgodnie z tradycją ofiary złożone tego dnia na tacę przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Wielka Sobota – o g. 22 liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędem światła i śpiewem Orędzia Wielkanocnego. Podczas niej odnowimy przyrzeczenia chrztu, dlatego przynosimy świece. „Wigilia Wielkanocna jest głównym obchodem Niedzieli Zmartwychwstania w całym […]

Wielki Czwartek – o g. 18 msza św. dziękczynna na pamiątkę ustanowienia Eucharystii, sakramentu Bożej miłości i jedności. Razem z nami modlić się będzie Wspólnota Sant`Egidio i ubodzy. Po mszy spotkamy się na agapie w domu parafialnym.

Wielki Piątek – o g. 18 liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża (zgodnie z tradycją ofiary złożone tego dnia na tacę przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie).

Wielka Sobota – o g. 22 liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędem światła i śpiewem Orędzia Wielkanocnego. Podczas niej odnowimy przyrzeczenia chrztu, dlatego przynosimy świece. „Wigilia Wielkanocna jest głównym obchodem Niedzieli Zmartwychwstania w całym Kościele i jej właśnie przysługuje w ścisłym znaczeniu nazwa Rezurekcji”, dlatego też w uroczystej procesji ogłaszającej Zmartwychwstanie Pańskie pójdziemy bezpośrednio po tej mszy, a więc po północy, na zewnątrz kościoła. Serdecznie proszę o aktywne włączenie się w procesję.

Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny – msza o g. 8, 10, 12 i 18.

Fotorelację z przebiegu Niedzieli Palmowej można obejrzeć tutaj.