Ks. Proboszcz kontynuuje wizytę duszpasterską w domach parafian

Podstawowym celem wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, jest modlitwa księdza wraz z parafianami w ich domach, poświęcenie domu oraz błogosławieństwo dla rodziny na cały rok. Ponadto jest to okazja […]

Podstawowym celem wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, jest modlitwa księdza wraz z parafianami w ich domach, poświęcenie domu oraz błogosławieństwo dla rodziny na cały rok. Ponadto jest to okazja do bliższego poznania się między kapłanami i parafianami, rozmowy na tematy rodzinne i duszpasterskie.

Do kolędy przygotowuje się stół nakryty białym obrusem, z krzyżem i świecą, a także wodą święconą i kropidłem. Na drzwiach wywieszamy zaproszenie do odwiedzin. Zwyczajowo ksiądz zostawia pamiątkowe obrazki. Przy okazji kolędy, parafianie mogą złożyć dobrowolną ofiarę pieniężną.

Zapraszamy do zakrystii osoby, które powieszą ogłoszenie parafialne o kolędzie na klatce schodowej.

Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (od g. 18):

Jaracza 3, kl. I, IV, V – poniedziałek, 26 VI

Jaracza 3, kl. II, VI – środa, 28 VI