Warsztaty pisania tradycyjnej ikony – niedziela 20 czerwca 2021

W niedzielę 20 czerwca w sali parafialnej odbyły się warsztaty pisania tradycyjnej ikony graficznej. Pracowaliśmy […]
W niedzielę 20 czerwca w sali parafialnej odbyły się warsztaty pisania tradycyjnej ikony graficznej. Pracowaliśmy nad ikoną świętego Michała Archanioła na zagruntowanej desce, techniką klasycznej tempery jajecznej z użyciem pigmentów ze złoceniem na mikstion.
Michał Archanioł trzyma w lewej ręce rabdos, jako symbol duchowej władzy, w prawej zaś sferę z monogramem Chrystusa. Włosy przewiązane są wstęgą, oznaczają posłuszeństwo wobec Boga. Anielskie skrzydła są symbolem uwolnienia oraz wznoszenia się ku Bogu.
Kilka pamiątkowych zdjęć można obejrzeć pod linkiem.
W planach zapowiadają się kolejne zajęcia. Chętne osoby zapraszamy do kontaktu.
Prowadzący: Władysław Maławski absolwent Wydziału Sztuki Sakralnej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Zapisy i szczegółowe informacje:

📍 telefonicznie: 505 434 464

📍 mailowo: malawski.art@gmail.com
📍 przez Facebooka @MalawskiArtystaMalarzIkonopisarz